1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Turgay Cinerin Sahip Olduğu Gulfstream G550 Satıldı

Turgay Cinerin Sahip Olduğu Gulfstream G550 Satıldı
1

Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner’e ait özel uçak Gulfstream G550 satıldı.

Özel jet satışında epey hareketli günler yaşanmakta. Şimdi de, Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner’e ait Gulfstream G550 satıldı. Ahmet Nazif Zorlu’nun sahibi olduğu Zorlu Air’ın filosunda yer alan Gulfstream G450 tipi iş jeti satılığa çıkarıldı. Geçtiğimiz haftalarda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) ihale ile satışa çıkardığı TC-VTN kuyruk tescilli Gulfstream G450 tipi uçak ile Akın İpek’in ATP Havacılık şirketine ait Gulfstream G450 jeti havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ) satın almıştı.

60 Milyon Dolara Satın Alınmıştı.

Ciner Grubu’na ait Ciner Hava Taşımacılığı A.Ş. tarafından Ekim 2010’da fabrika çıkışlı olarak Türkiye’ye getirilen ve o dönemde 60 milyon dolar civarında bir bedelle alındığı belirtilen TC-TTC kuyruk tescilli uçağın satıldığı öğrenildi.

22 milyon dolara satışa sunulan söz konusu uçağın yurtdışından bir yatırımcı tarafından alındığı ve önümüzdeki hafta Türkiye’den ayrılacağı belirtildi.

Moskova Üzerinden Venezuela ya Gitmişti

TC-TTC uçak, ABD yönetiminin darbe yapmaya çalıştığı ve siyasi kaosla çalkalanan Venezuela’ya Moskova üzerinden gitmesiyle dikkat çekmişti.

12 BİN 500 KİLOMETRE MENZİLE SAHİP

Uçakta bulunan 2 adet Rolls-Royce BR710 turbo fan motorları ile maksimum kalkış ağırlığı 41.277 Kg’dır ve uçağın kanat uzunluğu 28,5 metredir.

13 yolcu kapasiteli ve 12.500 km. menzile sahip Gulfstream 550, İstanbul’dan Amerika, Tokyo ve Avusturalya gibi Dünyanın bir çok ülkesine uçabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Muhtemelen yenisini almak için satılıyordur. Zamanın artık çok değerli olduğu bu zaman da iş adamlarına gerekli görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir