1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Turistler, Kripto Para İle Uçak Bileti Satın Alabilecek
Trendlerdeki Yazı

Turistler, Kripto Para İle Uçak Bileti Satın Alabilecek

featured

Kripto para varlıkları gitgide gündelik hayatın içine girmeye devam etmekte. Pek çok özel şirket kriptolarla ödemeyi kabul etmeye başladı. Buna ülkeleri ve ülkelere bağlı kurumları da dahil edebiliriz. Gün geçtikçe kripto varlıklara güven artıyor. İşin içine kurumsal yatırımcı ve şirketlerin girmesiyle piyasa ciddi bir potansiyele ulaştı. Son olarak Venezuela’da önemli bir adım daha atıldı.

Latin Amerika ülkesinde uçak bileti için kripto para ile alım yapılabilecek. Venezuela’da bulunan Maiquetia Uluslararası Havalimanı ödemeleri kripto paralarla alacağını duyurdu. Havalimanı Direktörü Freddy Borges tarafından yapılan açıklamada ödeme sistemlerine kripto varlıklarında ekleneceğini açıkladı. Henüz faaliyete girmese de Venezuela’nın attığı adım kripto camiası tarafından olumlu bir şekilde karşılandı.

Latin Amerika ülkeleri de kripto varlıklara sıcak bakıyor. Ülkeler, geleceğin teknolojisi olarak düşünülen varlıklara olumlu yaklaşıyor. Özellikle dolara karşı Bitcoin ve türevlerinin önemli silah olacağı düşünülüyor. Bu yüzden gelişmekte olan ülkelerin kripto paralara daha fazla ilgi gösterdiği bir gerçek.

‘Turistler, Kripto Para ile Bilet Satın Alacak’

Maiquetia Uluslararası Havalimanı’nı kullanacak olan turistler, kripto varlıklarıyla bilet satın alabilecek. Henüz bilet satışı yapılmasa da gelecek yıllarda faal olacağı düşünülüyor. Turistlerin daha kolay alım yapabilmesi adına Bitcoin ve türevleri bilet satışı yapılacak. Bu adım faaliyete geçtiğinde kullanılabilirliği daha çok ses getirecek.

Maiquetia Uluslararası Havalimanı için öncelikle Dash, Bitcoin ödemeleri kabul edilecek daha sonrasında diğer varlıklarında sisteme dahil olacağı düşünülüyor. Maiquetia Uluslararası Havalimanı Direktörü Freddy Borges ise konuyla alakalı şunları söyledi;

“Sunacrip ile koordineli bir çalışma yapılacak. Havalimanı platformlarında ve ticari alanlarda kripto para ile ödemeyi etkinleştirmek için düğmeye basacağız.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap