Türk Hava Yolları’nın 158 Uçağı Boş Dönüş Yaptı!

Türkiye’nin 9 Avrupa ülkesine kapıyı kapatmasından itibaren dün saat 08.00’de gelen uçuşlar da durduruldu. THY uçakları Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya ve İsveç’e 158 seferde yolcu götürüp yurda boş dönüş yaptı.

Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı önemli önlemler kapsamında uçuş yasağı getirdiği ülke sayısı 14’e yükselince, Türk Hava Yolları (THY)’nın bu ülkelere yaptığı seferlere ilişkin iptal kararları da arttı. 3 Şubat’tan sonra Çin ile 23 Şubat’tan itibaren İran ile 29 Şubat’tan itibaren de Irak, İtalya ve Güney Kore ile yapılan uçuşlar yasak kararları THY tarafından hızlıca yerine getirildi.

Harekat Dün Sabah Başladı.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının sonrasın da alınan kararla 9 Avrupa ülkesiyle uçuşların durdurulması üzerine THY, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda’ya uçuşları, dün sabah 08.00’den itibariyle durdurdu.

Uçaklar Dolu Gidip Boş Döndü.

Türk Hava Yolları’nın 9 Avrupa ülkesine giden uçakları boş dönüş yapmak zorunda kaldı.. Dün, saat 08.00-24.00 saatlerin arasında THY, yolcu götürüp boş dönen 158 sefer icra etti. THY’den alınan bilgilere göre; bundan sonra söz konusu 9 Avrupa ülkesine yapılacak seferler yolcu talebine göre düzenlenecek. THY benzer bir yöntemi ilk uçuş yasağı koyduğu Çin için de başlatmıştı. Ardından Taylan, Güney Kore, İran ve Irak’a ilişkin seferler de aynı yöntemle düzenlenmişti. THY’nin Koronavirüs salgını kapsamında şimdiye kadar 2 bin civarında uçuş iptal ettiği belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türk Hava Yolları’nın 158 Uçağı Boş Dönüş Yaptı! için yorumda bulun

    Türk Hava Yolları’nın 158 Uçağı Boş Dönüş Yaptı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk Hava Yolları’nın 158 Uçağı Boş Dönüş Yaptı! için ilk yorumu yapabilirsin.