1. Ana Sayfa
  2. Uçaklardan Haberler
  3. Türkiye’deki Uçak Konseptli Restoranlar

Türkiye’deki Uçak Konseptli Restoranlar

featured

İnsanlar Türkiye’deki uçak konseptli restoranlar nerelerde bulunur merak etmektedir. Bu restorantlar işlevini tamamlamış uçakların restoran haline getirilerek kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Uçak restoranlar içinde yemek yiyen insanlara farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Bu restorantlar farklı konseptte olmalarının yanı sıra lezzetli menüleri sayesinde de dikkat çekmektedir. Türkiye’de hizmet veren uçak restoranlardan en önemlileri şunlardır; Burhaniye Airbus Uçak Restaurant, Yurdanurlar Çiftlik Uçak Restorant, Talas Airbus Cafe Restorant, Konya Kafem Uçak Restaurant ve Muğla Uçak Park Restauranttır.

Yurdanurlar Çiftlik Uçak Restoran

Uçak konseptli restoranlar arasında yer alan Yurdanurlar Çiftlik Uçak Restorant Tekirdağ merkezinde yer almaktadır. Restoran olarak tasarlanan uçak Airbus a300 tipi bir uçaktır. İlgi çekici konsepti ve lezzetli yemekleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Restoranın hizmet verdiği saatler 08.00-22.00 saatleridir. Uçak restoran lezzetli yemeklerinin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir.

Talas Airbus Cafe Restoran

Ülkemizde bulunan uçak konseptli restoranlardan birisi de Kayseri’nin Talas ilçesinde yer almaktadır. Talas Airbus Cafe Restorant 1985 model Airbus a300 tipindeki uçağın düzenlemesiyle hizmet vermeye başlamıştır. Uçağın restoran haline getirilmesi 7 ay sürmüş ve restorasyon işlemi sonrasında kafe ve restorant olarak hizmet vermeye başlamıştır. Restoran Kayseri’ye gezi için ve Erciyes’e kayak için gelen turistleri ağırlamaktadır.

Konya Kafem Uçak Restaurant

Konya Kafem Uçak Restaurant Konya’nın Selçuklu ilçesinde yer alan Türk Yıldızları parkında hizmet vermektedir. Restoran lezzetli yemekleriyle misafirlerini ağırlamaktadır. Söz konusu restoran 2016 yılından beri parkın içinde hizmet vererek Türk Yıldızları Parkı’nın da ilgi görmesini sağlamaktadır. Bu restoranın diğer restoranlardan farklı büyük olmasıdır. Restoran 295 kişiyi ağırlama kapasitesine sahiptir. Restoranda yemek yiyerek zaman geçirmek isteyen kişiler 08.30-22.00 saatlerinde restorana gelebilmektedir.

Burhaniye Airbus Uçak Restaurant

Burhaniye Airbus Uçak Restaurant ülkemizde hizmet veren en büyük uçak konseptli restorandır. Bu restorant Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 2016 yılından beri hizmet vermektedir. Aynı anda 250 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip olan restoran Airbus a 340 tipi uçağın Burhaniye ilçesine parçalar halinde taşınarak restorana çevrilmesi sayesinde hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılında açılan restorana olan yerli ve yabancı turistlerin ilgisi bölgedeki turizmin canlanmasını sağlamıştır. Restoran Burhaniye ilçesinde estoran 07.00-22.00 saatleri arasında lezzetli yemekleriyle hizmet vermektedir.

Muğla Uçak Park Restorant

Ülkemizde hizmet veren uçak konseptli restoranlardan birisi de Muğla’da hizmet veren Uçak Park restorandır. Restoran 2019 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Restoran toplamda 400 kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahiptir ve düğün nişan gibi organizasyonlar için hizmet vermektedir. Restoran 98 farklı lezzetli yiyecekle yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap