1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Türkiye’nin Ülke Ülke, Tarih Tarih Uçuş Başlatma Planı

Türkiye’nin Ülke Ülke, Tarih Tarih Uçuş Başlatma Planı
0

Türkiye’nin hangi ülkeye uçuşları ne zaman başlatmayı planladığı yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yürüttüğü ortak çalışmayla ortaya çıkasn listeye göre, uçuşların başlayacağı ilk ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak gibi gözüküyor. Kıbrıs’a dönük ilk uçuşun 1 Haziran’da yapılması bekleniyor.

Uçuşa Açılacak İlk Yabancı Ülkeler

Yapılan hazırlıklara ve planlara göre 10 Haziran’da ise Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan uçuşlarına başlaması muhtemel. 15 Haziran tarihine gelindiğinde ise; Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Çekya, İsviçre, Japonya, Kuzey Makedonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Sırbistan uçuşları yapılmaya başlanacak.

Hollanda ve Kazakistan uçuşlarının 20 Haziran’da başlaması planlanırken, İskandinav ülkeleri ve Güney Kore için belirlenen tarih ise 22 Haziran olarak öngörüldü.

En Son ABD Uçuşları Başlayacak

Çin, Ukrayna, Moldova, Özbekistan, Kanada ve İsveç’in de aralarında yer aldığı bir grup ülke için 1 Temmuz tarihi belirlenirken, Rusya, Birleşik Krallık, İsrail, Lübnan için 15 Temmuz; İtalya, İspanya, İran, Irak, Suudi Arabistan için 1 Ağustos tarihi belirlendi. Planlamaya göre, uçuşların en son başlayacağı ülke ise 1 Eylül tarihinde uçulması planlanan ABD oldu.

İşte Planlanan Uçuş Listesi;

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap