1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Uçağın Tuvaletinde Sigara İçen Yolcuyu Polis Karşıladı
Trendlerdeki Yazı

Uçağın Tuvaletinde Sigara İçen Yolcuyu Polis Karşıladı

sigara

Cezadan Kaçamadı

THY uçağının tuvaletinde sigara uçan yolcuya 2603 TL para cezası kesildi.

Birçok hava yolu şirketi yolcular tarafından yapılan kural dışı hareketlere şahit olmuştur. Bunlardan bir tanesi de sigara içmek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi sigara içmek artık tüm kapalı alanlar da yasaklandı. Hava yolu taşımacılığı da bu yasağın geçerli olduğu alanlardan bir tanesidir.

Ancak bazı kural tanımaz kişiler bu yasakları ne yazık ki çiğneyebiliyor. Şanlıurfa-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları uçağının tuvaletinde sigara içen yolcu da bu yasakları çiğneyenlerden biri oldu.

Yüzlerce yolcuya yapılan bu saygısızlığın da tabi ki bir bedeli oluyor. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre; THY’nin TK2249 sefer sayılı Şanlıurfa-İstanbul seferini yapan uçak da H.A. adındaki bir yolcu uçağın tuvaletinde sigara içti. Uçak personelleri tarafından tespit edilen kişi cezadan kurtulamadı ve bu yolcuya tam 2603 Lira para cezası kesildi.

Birçok kişi bu para cezalarının caydırıcı olmadığını düşünüyor. Bu yüzden arttırılmasını talep ediyorlar. Bu tip hareketlerin yasaklar ve para cezaları bir kenara, ahlak dışı bir davranış olduğu da bilinen bir gerçektir.

Türkiye içerisinde gerçekleşen bir çok seferin ortalama süresi 1-2 saat arasında gerçekleşiyor. İnsan, şuan ülkenin en hızlı ulaşım ağı olan hava yolu taşımacılığında 1-2 saat sigara içmeden durmak ne kadar zor olabilir? Sorusundan kendini alamıyor.

Sigara içtiği tespit edilen H.A. adındaki yolcu, uçağın İstanbul Havalimanı’na inmesiyle polis tarafından hemen karakola götürüldü. Gerekli soruşturmalar ve incelemeler yapıldıktan sonra yolcuya 2603 TL para cezası kesildi.

Hava yolu şirketleri sigara konusunda gerekli önlemleri fazlasıyla alsa da tuvalet bölümü özel bir alan olduğu bazı kişiler bundan faydalanabiliyorlar. Ancak uçak personelleri tarafından bu gibi olayların tespiti çok da zor olmuyor.

Dilerseniz ”Yolcu Uçağı Balonlara Takıldı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap