1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Uçak Yutan Bermuda Şeytan Üçgeni

Uçak Yutan Bermuda Şeytan Üçgeni
0

Bermuda Şeytan Üçgeni herkesi korkutuyor. Tüm çalışmalara rağmen bilim insanlarının tam olarak ne olduğunu açıklayamadığı bu bölge, Atlantik Okyanusunda pek çok uçağın ve geminin adeta yutulduğu bir bölge. İlk başlarda esrarengiz pek çok olayın yaşandığı bu bölge ile ilgili pek çok komplo teorisi üretilmiş, gemilerin ve uçakların bu bölgede kaybolmasının sebebinin manyetik alandan kaynaklandığı düşünülmüştü. Ancak yapılan son çalışmalara göre kazaların, bu bölgede okyanus akıntılarıyla oluşan doğal gaz kaynağından meydana geldiği düşünülmektedir.

Bugüne kadar 1000 civarında uçak ve geminin kaybolduğu bu bölge, uzun süre dünyanın en esrarengiz olayı olarak manşetleri süslüyordu.  Sır perdesi aralanamadığı için de herkesi korkutmaya devam ediyordu. Bu bölge ile ilgili haberlere yansıyan ilk olay 1945 yılında yaşanmıştı. 5 savaş uçağı Florida’dan ayrıldıktan kısa bir süre sonra telsizleri aracılığı ile nerede olduklarını bilmediklerine ve kaybolduklarına dair bir mesaj yayınladılar. Daha sonra iletişimin kesildiği uçaklardan bir daha da haber alınamadı. Uçakları aramak için havalanan yardım ekibinin de kaybolması ile bu bölgeye olan ilgi arttı.

Mürettebatlarından Hiç Bilgi Alınamayan Vakalar

Bermuda Şeytan Üçgeninde kaybolan uçak ve gemilerle ilgili bir diğer bilgi de mürettebatlar ile ilgili. Bu kayıp gemi ve uçak enkazlarından bulunanlar oldu. Ancak enkazı bulunan gemi ve uçakların mürettebatları hiçbir zaman bulunamadı. Yani tabiri caizse, insanlar tamamen buhar olmuştu.

Bu bölge ile ilgili pek çok komplo teorisi üretildiğinden bahsetmiştik. Bölgenin manyetik alan olduğunun düşünülmesinin dışında, kayıp kıta Atlantis’in de bu bölgede olduğu yönündeydi. Ancak bu bölgede tabanın ısınmasının ardından çeşitli gazların yüzeye çıkması sonucunda oluşan girdabın yarattığı vakum etkisi ile uçak ve gemilerin tabana çekildiği tespit edildi. Yüzeye çıkan bu gazlar havaya karışırlar. Yoğunluğu atmosferden daha az olan bu gazlar sebebiyle motorlarındaki yanma için yeterli oksijeni kaybeden uçakların düştüğü de tespit edilmiştir.

Teknolojinin gelişmesi önceden esrarengiz olarak adlandırılan pek çok olayın çözülmesini sağlamıştır. Bu esrarengiz olaylardan biri olan Bermuda Şeytan Üçgeninin de gizemi çözülmüş ve havacılık sektörü de rahat bir nefes almıştır.

 

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap