1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Uçakta Uyumanın Püf Noktaları

Uçakta Uyumanın Püf Noktaları
0

Uçak seyahati yaparken bu süreçte konforlu ve rahat bir yolculuk yapabilmek için bir takım önerileri dikkate almak gerekir. Dolayısıyla eğer First Class veya Business Class sınıfından uçuş gerçekleştirmiyorsanız uyumak sizin için pekte kolay olmayacaktır. Bu sebeple uyumanın püf noktaları ile alakalı olarak almanız gereken bir dizi önlemi sizlerle paylaşacağız.

Uçak Seyahatinde Konforlu ve Rahat Bir Yolculuk İçin Neler Yapmalısınız?

Doğru Koltuk Seçimi ve Doğru Kıyafetler

Ekonomi sınıfında yolculuk etmek üzere bir bilet aldıysanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey rahat kıyafetler giymek olacaktır. Havayolu şirketleri First Class ve Business Class sınıfı uçuşlarda bu hizmeti kendileri karşılamaktadır. Fakat ekonomi sınıfı bilet alanlar için bu tarz bir hizmet verilmemektedir.

Doğru Uyku Pozisyonu Almak

Doğru uyku pozisyonu her zaman olduğu gibi uyku düzeniniz için en temel etmenlerden birisidir. Dolayısıyla eğer ekonomi sınıfı bir bilet aldıysanız acil çıkış, cam kenarı ya da koridor tarafını tercih etmelisiniz. Bu durumda koltuğunuz tam yatabilen bir koltuk ise doğru uyku için ayarlamanız gereken açı 135 derecedir. Bu sebeple 75 ve 90 derecede ayarlı koltuklar sizi daha rahatsız edecek ve uyumanıza engel olacaktır. Eğer koltuğunuz ayarlanabilir değil ise o zaman masanızı açmalı ve omurganızı gergin tutacak şekilde öne doğru uzanarak uyumalısınız.

Yemek ve İçecek Tercihlerinizde Hassas Davranmalısınız

Uçuş seyahatiniz boyunca yediğiniz yemek ve tükettiğiniz içecekler oldukça önemlidir. Günlük hayatımızda tüketmiş olduğumuz yiyecek ve içecekler bile bizler oldukça rahatsız ederken uçuş esnasında tüketeceğimiz besinler uyku formunu etkileyebilir ve uyumanıza engel olabilir. Dolayısıyla en dikkat etmeniz gereken ise kafein ve alkol içeren besinlerden uzak durmanız gerekir.

Dikkatinizi Dağıtan Her Şeyi Ortadan Kaldırın

Uçuş esnasında koltuk arkalarında yer alan ekranlardan gelen ışıklar sizi rahatsız edebilir. Bu sebeple size ait olan ekranın ışıklarını kapatmalı veya yanınızda seyahat eden kişilerin ekranlarından da etkilenmemek istiyorsanız göz maskesi edinmeli ve yolculuklarınızda onu kullanmalısınız. Bu şekilde daha rahat uyuyabilirsiniz.

Seyahat Yastığı Bulundurun

Eğer sürekli seyahat eden biriyseniz o zaman seyahatlerinizde sürekli kullanabileceğiniz bir seyahat yastığı edinmelisiniz. Taşınması kolay ve uyku pozisyonunuza uygun bir yastık alabilirsiniz. Günümüzde bazı havayolu şirketleri bu yastık hizmetini sunmaktadır. Fakat her ne olursa olsun eğer kendinize özel bir yastık aldığınızda daha rahat bir uyku çekebilirsiniz. Çünkü sizin seçeceğiniz yastık kendi uyku şeklinize uygun ve kendi konforunuza uygun yastık olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap