1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları

Ukrayna Kazasından Yeni Görüntüler

Ukrayna Kazasından Yeni Görüntüler
Ukrayna uçak kazasından yeni görüntüler
0

Ölü Sayısı 26’a Yükseldi

Ukrayna’nın Harkov bölgesinde meydana gelen uçak kazası sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya çıktı.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, askeri uçağın düştüğü kazada yaralanan iki kişiden birinin hastanede yaşamını yitirdiği, diğerinin ise tedavisinin sürdüğü ifade edildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, olay yerinde yaptığı açıklamada, kazada hayatını kaybeden ve yaralanan kişilerin ailelerine yardım edileceğini söyledi.

Zelenskiy, basında konuya ilişkin pek çok iddia döndüğünü söyleyerek, “Bu büyük bir trajedi, çocuklarımız hayatını kaybett,. İnceleme komisyonunun resmi sonucunu beklemeliyiz.” diye belirtti. Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov ve Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran da olayın yaşandığı bölgeye geldi. Kazayı araştırmak için Ukrayna Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskiy başkanlığında hemen bir devlet komisyonu kuruldu. Kaza sebebiyle ülkede bugün ulusal yas ilan edildi. Diğer yandan Ukrayna uçak kazası görüntüleri de ortaya çıktı.

Kazadan Yeni Görüntüler

2 Kişi Atladı

Eğitim uçuşu yaptığı bildirilen askeri uçakta, mürettebat ve Harkov Hava Gücü Üniversitesi öğrencilerinin olduğu belirtildi. Harkov Valisi Aleksey Kuçer, uçağın iniş esnasında düştüğünü, hayatta kalan 2 kişinin uçak düşmeden önce kısa bir mesafede uçaktan atladıklarını söyledi. Pilotun, uçak düşmeden önce sol motorun arızalandığını bildirdiğini belirten Kuçer, olay esnasında neler yaşandığının inceleme sonucunda belli olacağını dile getirdi. Kazaya ilişkin yeni detayların resmi kurumlar tarafından yapılması bekleniyor.

 

Dilerseniz ”Selçuk Bayraktar Cezeri’yi Tanıttı” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap