1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Uyguna Uçak Bileti Almanın Yolları (2021 Güncel Rehber)

Uyguna Uçak Bileti Almanın Yolları (2021 Güncel Rehber)
0

Korona virüs hastalığı sonrasında birçok ülke ve havacılık endüstrisinde yer alan şirketler, ekonomilerini canlandırma adına fiyatlarda çeşitli indirimler sağlayarak, seyahat güzergahlarını arttırdı. Bu süreçte insanlar uyguna uçak bileti almanın yollarını aradılar.

Korona virüse yakalanma korkusu, uçan ve tatil rezervasyonu yapan insan sayısında önemli bir düşüş oluştursa da, arz arttıkça otel doluluk oranları da arttı. Bir salgın sırasında uçmak şu anda en akıllıca hareketler içerisinde olmasa da, çoğu kişi için bu bir gereklilik veya tüm stresten kaçış olarak görülüyor.

Bazı rotalar için bilet fiyatları fırlamış olsa da, bazı havayolları büyük ölçüde indirimli fiyatlar ve uygun iade politikaları sunarak daha fazla insanı seyahat etmeye teşvik etmek için bu vahim durumdan yararlanıyor gibi görünüyor. Peki yeni yılda uyguna uçak bileti nasıl bulunur? İşte birkaç ipucu..

Firmaları karşılaştırın

Daha uygun uçak bileti rezervasyonu yapmanın ilk adımı fiyatları karşılaştırmaktır. Çeşitli arama motorlarını ve havayollarının kendi web sitelerini kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yere varmanız için size en ucuz seçeneği veya en kısa uçuşu listeleyen, zamandan tasarruf sağlayan ve sizin için tahmin yürütmeyi ortadan kaldıran meta arama motorları ve seyahat acentesi siteleri de bulunmaktadır.

Tarihlerde esnek olun

Birkaç gün içinde seyahat edeceğiniz tarihleri ​​değiştirme şansınız varsa, en ucuz seçenek için alternatifler ve farklı kombinasyonlar arıyor olmalısınız. Bu noktada fiyatlandırma çizelgeleri ve karşılaştırma siteleri sizin için en iyi biletleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Gizli modda göz atın

Uçak bileti ararken internet tarayıcınızın gizli modundan faydalandığınızdan emin olun. Bu özellik sayesinde, tarayıcınızda uçuş arama geçmişiniz olmayacak ve dolayısıyla çerez olmayacak, böylece aramalarınıza bağlı olarak giderek artan farklı fiyatlarla karşılaşmayacaksınız.

VPN kullanın

Uçuş fiyatları bulunduğunuz ülke veya bölgeye göre değişir. Bu nedenle uluslararası uçuş rezervasyonu yaparken bir sanal özel ağ (VPN) hizmetinden veya uygulamasından yardım almak isteyebilirsiniz. Havayolu sizi yerel bir müşteri olarak görürse veya diğer bazı ülkeler için tam tersi olursa çok daha ucuza bilet alabilirsiniz.

Sezon dışı seyahat edin

Varış noktanıza ulaşmak için pick sezonda seyahat edecekseniz, biletler size oldukça pahalıya gelecektir, ve daha ucuz koltuklar çoktan satılacağı için pahalıya uçmak zorunda kalabilirsiniz.

Bilet alırken hızlı davranın

Eğer izlediğiniz biletin fiyatının birkaç saat içinde arttığını düşündüyseniz, yanılıyor olamazsınız. İster önceki aramalarınız, ister yüksek talep isterse kısa süreli indirimler ve kampanyalar nedeniyle olsun, rezervasyon sırasında nispeten hızlı olmak ve ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları hazır bulundurmak, daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Tek yönden bilet satın alın

Aynı havayolu şirketinden bir gidiş-dönüş satın almak genellikle daha pahalı olacağı anlamına gelir. Satın almadan önce, diğer havayollarının dönüş uçuşlarını kontrol etmeli ve uçuşları karşılaştırıp, eşleştirerek önemli ölçüde tasarruf edip edemeyeceğinizi görebilirsiniz.

Uzun rotayı seçin

Uzun mesafeler için direkt uçuşları tercih etmek yerine, aktarmalı uçuşları tercih ederek tasarruf edebilirsiniz. İnsanlar daha kısa ve direkt uçuşları tercih etme eğiliminde olduklarından, aktarmalı olanlar genellikle daha ucuz olacaktır.

Önceden iyi plan yapın

Son dakika biletleri, aylar önceden satın alınan biletlerden daha pahalı olabilir. Bazen son dakika sürpriz indirimleri olsa da, erken planlama buna göre bütçe yapmanıza ve mevcut en ucuz fiyatı bulmanıza yardımcı olabilir. Önceden satın almak aynı zamanda konaklamanızı düzenleyebileceğiniz ve hatta daha sonra değişiklik yapabileceğiniz anlamına gelir.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap