Virgin Atlantic Firması İflas Etti!

Richard Branson’un sahibi olduğu Virgin Atlantic’i, pandeminin ciddi derecede etkilediği havacılık sektörünün iflas eden ikinci Virgin grubu havayolu şirketi oldu.

Londra merkezli olan ve % 49’unun Delta Airlines’a ait olan Virgin Atlantic  iflas başvurusunda bulunan ikinci şirlet olurken, iflas başvurusuna yolcu sayılarında ki düşüşün neden olduğu bildirildi.

Şirket nisan ayında operasyonlarını durdurmuş ve Temmuz ayı itibariyle uluslararası uçuşlarının bir çoğuna yeniden start vermişti.

Virgin Atlantic Mayıs ayına 3000 den fazla kişinin iş akdine son vereceğini  ve Londra’daki Gatwick üssünü kapatacağını açıklamıştı. Şirlet ayrıca Boeing 747-400 filosunu da erken emekliye ayırmıştı.

Özellikle Amerika’da Mayıs ve Haziran ayları içerisinde seyahatlerin pozitif yönde artışa geçmesi, Covid19 vakalarının artması ile birlikte düşüşe geçti.

Şirket Flybe’yi satın almış ancak Mart ayı başlarında pandemi kaynaklı iflas eden ilk havayolu olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Virgin Atlantic Firması İflas Etti! için yorumda bulun

    Virgin Atlantic Firması İflas Etti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Virgin Atlantic Firması İflas Etti! için ilk yorumu yapabilirsin.