1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları

Yolcu Uçağı Balonlara Takıldı

Yolcu Uçağı Balonlara Takıldı
Yolcu Uçağı 1
0

Büyük Tehlike Atlatıldı

Yolcu uçağı iniş sırasında balonlara çarptı. Facia kıl payı önlendi.

Balonlar hava yolu taşımacılığı için bazen oldukça büyük tehlikeler yaratabiliyor. Örneğin yüzlerce hatta binlerce balonun uçurulduğu gösteriler, kutlamalar vb. etkinlikler uçaklarda ciddi sorunların meydana gelmesine neden olabilmektedir.

Bugün Amerika’da meydana gelen olayda da benzer bir tehlike atlatıldı. Amerika’nın Orlando şehrinden kalkış yapan yolcu uçağı iniş yapacağı esnada büyük bir tehlike atlattı.  Orlando-Bogota uçuşunu gerçekleştiren Avianca hava yolu şirketine ait yolcu uçağı El Dorado Havalimanı’na iniş yaptığı esna da beklenmedik bir olay yaşandı. N557AV kuyruk tescilli yolcu uçağının kanat ve kuyruk kısımlarına talihsiz bir şekilde piroteknik balonlar takıldı.

Olaya Ait Görüntüler

Uçan balonlar içerisinde bulunan Helyum gazı nedeni ile rahatlıkla hava da kalabiliyorlar. Bunun yanında Helyum gazı yanı özelliğe de sahiptir. Bu nedenle uçaklar için büyük tehlike oluşturmaktadır.

Uçan balonlar nedeni ile düşen jetler bile mevcut.  Bazı ülkelerde bu balonların uçurulması bile yasaklandı. Uçan balonlar her ne kadar masum görünse de içerisinde yüzlerce yolcu taşıyan uçaklar da bir faciaya sebebiyet verebilecek niteliktedir.

Bu gün meydana gelen olayda güvenli bir şekilde iniş yapan uçağa teknik ekipler hemen müdahale etti. Uzmanlar yabancı maddelerin motorlara kaçması ya da flaplara dolanması halinde patlama ve yanma gibi bir facianın yaşanabilme ihtimalinin olduğunu dile getirdiler.

Havalimanı otoritesi benzer bir durumun bir daha yaşanmaması için emniyet birimlerine gereken başvurunun yapıldığını söyledi.

Bugün atlatılan büyük tehlike konunun ciddiyetini bir kez daha hatırlattı. Neyse ki iniş sırasında korkulan olmadı. Uçak sağ salim indikten sonra yolcular tahliye edildi. Yetkililer tarafından gerekli önlemlerin alındığı ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Dilerseniz ”Japonya’da 91 Uçuş İptal Edildi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap